Telefon Numaramız
216 479 93 58
Biz Kimiz?
Anasayfa        Biz Kimiz?
Köpeklerle uğraşmak her ne kadar dışarıdan bakıldığında kolay gibi görünse de aslında çok zor bir iştir. Çünkü hiçbir köpek duygularını, isteklerini ve/veya rahatsızlığını sözlü olarak dile getiremez. Bunları anlayabilmek için öncelikle sevmek ve gönül vermek daha sonra ise tecrübe gerekir.Yeri gelir stresten dolayı yemek yemeyen bir köpeğe saatler boyunca kafesinde oturarak tek tek elinizden mama yedirmeniz gerekir.Yeri gelir sizden kaçan ve korkan bir köpek için ıslak çamur demeden yanına oturmanız veya yatmanız gerekir.Yeri gelir dominant ve agresif tavırlar gösteren bir köpeği ısırılma riskiniz yüksek olsa bile gezdirmeniz, yıkamanız yada muayene etmeniz gerekebilir.Bazen sahiplerinden ayrıldığı için stresi var diye ofisinize aldığınız köpek çok kıymetli bir koltuğunuzu delik deşik edebilir, bilgisayar ve telefon kablolarını paramparça edebilir.Kendinizi çok şık ve güzel hissettiğiniz bir anda sevinçten dolayı üzerinize atlayan bir köpek üstünüzü başınızı mahvedebilir.Bu ve bunun gibi olaylar düşünüldüğünde bir de bunun üstüne sizden emanet olarak aldığımız canın sorumluluğu eklenince bu işin ne kadar zor ve stresli bir iş olduğunu anlayacaksınız zaten.
Yukarıda saydığımız olaylar baz alınırsa bu işi yapabilmeniz için öncelikle ciddi anlamda hayvan sevgisine ve sabıra ihtiyacınız vardır. Çalışma arkadaşlarımızı seçerken en önemli önceliğimiz bu hususlardır. Veteriner hekiminden mutfak personeline kadar çalışan her bir elemanımız bu esaslara göre işe alınırlar. Tecrübelerimizi ve öğrendiklerimizi işe yeni başlayan arkadaşlarımıza aktararak yıllar içinde köpek sahipleri için, köpekler konusunda her türlü hizmeti alabilecekleri samimi, güvenilir ve hijyenik bir köpek çiftliği olmayı başardık. Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.
EKİBİMİZ
Vet.Hekim Altuğ ÇULHA 15.09.1983 yılı Sivas doğumluyum. İlk, orta lise öğrenim hayatımı Sivas’ta tamamladıktan sonra 2005 yılında Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden “Küçük Hayvan Veteriner Hekimliği” özel eğitimi ile mezun oldum. Hayvan Psikolojisi ve Davranış Şekilleri, Köpek ırkları, Koruyucu Veteriner Hekimlik gibi konularda birçok ek seminer ve eğitimlere katıldım. Bu konularda kendimi geliştirdim.2006 yılında Veteriner Hekim olarak çalıştığım Topaz Kennels’ı 2007’de devraldım. Çocukluk yıllarından beri aşık olduğum köpeklerle daha çok bir arada olma ve çalışma imkanı yakaladım. Öğrendiklerimi, sevgimi ve sizin beklentilerinizi bir araya getirip Topaz Köpek Çiftliğini günden güne daha kaliteli hizmet veren, samimi ve sıcak bir işletme haline getirmeyi başardık. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Aslı KUTMANGİL ÇULHA 30.05.1984 İstanbul doğumluyum. İlk,orta ve lise öğrenim hayatımı İstanbul'da tamamladım. İsviçre 'Le Rosey' yaz okulunda 4 yaz İngilizce eğitimi aldım. 2010 yılıda Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun oldum. Doğduğum ilk andan beri hayvanlara duyduğum özel aşk sebebiyle hayatımın büyük bölümünü onlarla birlikte geçirdim. Çok küçük yaştan itibaren köpek ve kedi ırklarını ,aralarındaki farkları ve köpek davranışlarını inceledim. Okuyarak, deneyimleyerek köpek eğitimine merak saldım. Bu ilgim ve sevgim sayesinde 2010 senesinde köpeklerimden birinin eğitimi için geldiğim Topaz Kennels'te şu an eşim olan Vet.Hek.Altuğ Çulha ile tanıştım. Burada köpek ırkları,davranışları ve eğitimleri konusunda kendimi daha da geliştirme fırsatı buldum. İlk köpeklerini sahiplenen ailelere yavru bakım danışmanlığı yapıyorum ve köpekleriyle uyum içinde yeni bir yaşama hazırlanmalarına büyük bir zevkle yardımcı oluyorum. Aynı zamanda seçtiğim köpek ırkları sayesinde ülkemizde yeterince gelişmemiş olan köpek kuaförlüğüne merak saldım. Online aldığım eğitimler ve pratikler sayesinde 3 yıldır isteğe özel pet traşları yapabiliyor ve köpeklerimizi ırk yarışmalarına hazırlamak için tüm ırkların kendilerine özel ırk traşlarını uygulayabiliyoruz. Topaz Kennels ailesi olarak köpeklerle ilgili her konuda yanınızda olmayı, hem hayvanların hem de sizlerin mutluluğunu,huzurunu sağlamayı ilke edindik. Bu yolda yanımızda olan, bize destek olan ve bizimle olmayı tercih eden herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Vet.Hekim Özden ÜSTÜNER 10.07.1990 Alanya Antalya doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenim hayatımı Alanya'da tamamladım.2013 Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum. Köpeklere duymuş olduğum ve her geçen gün daha da artan ilgim ve sevgim beni Topaz Köpek Çiftliği ile buluşturdu. Köpeklerle daha yakından ilgilenmek; daha çok vakit geçirmek; köpek ırkları, psikolojisi ve davranışları gibi birçok konuda kendimi geliştirmek için birçok güzel imkan yakaladım. Her geçen gün bana daha da bir şeyler katan işletmemiz ve benim için en önemli unsur; sevimli dostlarımızın sağlığı, kendini evinde ve güvende hissetmesi ve gerçekten mutlu olmasıdır. Dolayısıyla emanet almış olduğum can dostlarınızı güvenle bana bırakıp "Özden Hanım varken gözüm arkada kalmıyor" dediğiniz zaman benim duymuş olduğum mutluluk da dünyalara bedel. Oluşturmayı başardığımız güven köprüsü ve sevgimiz dahilinde her geçen gün daha da büyüyen ve her zaman daha kaliteli hizmet vermek için elimizden geleni yapmış olduğumuz işletmemiz bir iş yerinden çok sıcak bir aile ortamı haline gelmiştir. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkürler.