Telefon Numaramız
216 479 93 58
Ailemiz
Anasayfa        Ailemiz
Kayra & Etta
2010 yılında çok sevdiğim köpeğim Kayra için benim tek başına altından kalkamayacağım özel eğitimleri sebebiyle onu bırakabileceğim güvenilir bir eğitim çiftliği arıyordum. O sıralar oturduğum yerdeki Veteriner’im günlük bir konuşmamız sırasında bana Topaz Kennels’tan bahsetti.Hiç vakit kaybetmeden internetten araştırdım ve en yakın zamanda bu yeri ziyaret edip görmek istedim. Beni kapıda Altuğ Bey karşıladı. Köpekler için çok eğlenceli ve güvenli görünen bu yerde geçirdiğim bir saat sonucunda Topaz Kennels’in sadece bir eğitim çiftliği değil, aynı zamanda ne zaman ihtiyacım olsa benim için orda olacaklarına inandığım çok sıcak ve samimi bir yuva olduğunu anlamam çok sürmedi. Güler yüzlü ve ilgili çalışanları, her gelen müşteriyi dostları kabul eden sahipleri Altuğ ve Mehmet Bey sayesinde, hayatım çok daha güzelleşti ve kolaylaştı. Herkesin köpeğime olan yaklaşımı ve ilgisi hem benim hem de Kayra’nın gönlünü çalmakta gecikmedi. Gönül rahatlığıyla bir ay süreyle köpeğimi onların profesyonel ve güvenilir ellerine teslim ettim. Tabii bu süre içinde sık sık ziyaret edip eğitimlere katılmamı aksatmadan. 2011 yılında yıllardır sahibi olmak istediğim ufak bir ırk olan ikinci köpeğim Etta’yı özel olarak arayıp, bulup edinmemde Altuğ Bey’in rolü çok büyüktür. Sayesinde büyük bir hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Ve o zamandan beri hayat, benim için keyif ve mutluluk dolu. Köpeğimin eğitimi için 2010 da başlayan bu dostluk, bugünlere kadar geldi ve Topaz Kennels ile ekibi benim için sadece bir işletme olmaktan çıkıp dostlarım ve ailem haline geldiler. Onlarla geçirdiğim tek bir kötü günüm olmadı. Kayra ve Etta’ da onlar sayesinde çok daha mutlu ve huzurlu bir hayata sahipler artık. Bu sıcak yuva ve gönülden dostlukları için onlara sonsuz teşekkürü borç bilirim. İyi ki varsınız.
Aslı Kutmangil
Romeo
Oğlumuz doğduğundan beri Topaz Kennels ailesi ile beraber. Romeo’muz bir buçuk aylıkken ailemize katıldı ve geldiği günden beri Topaz onun ikinci evi oldu. Gerek tatillerde gerek eğitiminde tek tercih ettiğimiz yer Topaz oldu. Şimdi oğlumuz yedi yaşında ve yedi yıldır içimiz çok rahat bir şekilde hala beraberiz. Beraber nice senelere...
Odunkesenler Ailesi
Ciko
Biz Çiko'yu sokakta bulduk kendi köpeğimiz "Şanslı" olmasına rağmen kıyamadık evimize aldık. Ancak bu tatlı şey o kadar yaramazdı ki onu mutlu olacağı iyi bir eğitim alacağı ve güvenilir bir yere teslim ettik. Evimizde şanslı ve bizlerle mutlu ve uyumlu olmasını istedik. Bu arada Ciko'yu her görmeye gittiğimizde o kadar mutlu ki bu yere ancak cennet diyebiliriz. Burada tatlı ciko'muz çok mutlu Topaz Kennels Ailesine çok teşekkürler.
Bestem / Süleyman Özcan
Budy & Joker
Merhabalar, 2.5 sene cane corsa cinsi köpeğimizi 2 haftalığına pansiyona bırakmamız gerekmişti. İnternetten araştırma sonucunda Topaz Kennels’ı buldum. Eşim köpeğimizi bırakmış, 2 hafta sonra beraber almaya gitmiştik. Geliş o geliş…. Artık 3 köpeğimiz var ve buranın müdavimi olduk. Buradaki arkadaşlık ve dostluklar köpeklerimize olan ilgi ve alaka, verilen hizmet kalitesinden çok memnunuz. Hafta sonları köpeklerimizle beraber rahatça vakit geçirebileceğimiz bir yerimiz var artık.. Ayrıca diğer köpek sahipleriyle kurulmuş olan arkadaşlıklar cabası… Her şey için çok teşekkürler… Sizleri çok seviyoruz…
Emre / Tuğçe İnce
Jack
Bizim dünyanın en harika dostuna sahip olmamıza sebep olan Topaz Kennels'a; verdikleri kaliteli hizmet, dostane yaklaşım ve sağladıkları güzel atmosfer için çok teşekkürler. Mesleklerinde bu kadar profesyonel insanların tamamen amatör bir ruh ve hayvan sevgisiyle yaklaşımları bizleri çok sevindirdi. Yanında olmasak ta can dostumuzu bıraktığımızda güvende olduğunu ve sevgiyle bakıldığını bilmek çok güzel. Hayatlarına tatlı bir dost almak isteyen herkesin Topaz Kennels'a mutlaka uğramasını tavsiye ederim.
Hakan Çiftçi
Lima
Kızımız Lima nin 3 aylıkken kırılan bacağının sayesinde tanistık Topaz Kennels ailesi ile. Buyume çağında ameliyat gereken bacağını büyük çabalarla ameliyatsız iyileştirerek sakat kalmaktan kurtardıkları için sonsuz minnettariz. Kızımız suan 3 yaşında bu süreç içinde pansiyon,eğitim ve tedavi ihtiyaçlarında ikinci evi Topaz Kennels a gitmekteyiz. Onlara sonsuz şekilde güveniyoruz. Emeği geçen tüm Topaz ekibine sonsuz teşekkürler.
Tülin Ayla
Zeus
Zeus'un paylaştığım hikayesi E-6 otoyolu sadabad viyadüğü üzerinde 2 ön ayağının kırık kemikleri görünür vaziyette kaderine razı olmuş neyi beklediğini bilemez bir vaziyette sessiz sedasız yatarken başladı.Tırların vızır vızır geçtiği otoyolda tesadüfen geçen polislerin yardımıyla onu kucaklayıp arabaya aldım... Dikiz aynasından konuşuyorduk; "Kurtuldun oğlum, çok güzel günler seni bekliyor... "Tabi o güzel günler gelinceye kadar 4 ameliyat ve kalacak yer bulamadığımız için işyerimde geçen 7 sene... Kahroluyordum çünkü onu kimse oteline almak veya dolaştırmak istemiyordu... Otosanayi gibi bir yerde ise onu dolaştırmak çok zordu, çok güçlüydü ve ağır abi idi...:))Biraz da külhanbeyi... Taa ki Topaz Kennels ile taşınıncaya kadar...Birkaç kez kısa süreli kaldı, sonra baktım harika bir yer herşeyden önemlisi bu kabadayı yakışıklıyı çok seviyorlar, onu anlıyorlar belli ki çok eziyet görmüş zavallı...Uzun lafın kısası, Zeus'um artık emin ellerde, uzmanların yanında mutlu...Onun hayatı kötü başladı ama çok güzel bir ortayaş ve yaşlılık onu bekliyor...Yaşasın Topaz Kennels...Ben de artık huzura kavuştum. Çok teşekkürler Altuğ Bey :)))
Sibel Eldem Akay
Petrus
İki yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Topaz Kennels ile tanıştım. O sıralar dört aylık olan Rotweiller cinsi oğlumuz Petrus için hem eksiksiz veterinerlik hizmeti alacağım bir yer hem de zor bir ırk olduğu için sosyalleşmesini sağlayacak bir ortam arıyordum. Rutin bakımları esnasında, kimsenin fark etmediği ve neredeyse oğlumuzun ölümüyle sonuçlanabilecek bağırsak problemine anında müdahale edilerek ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi. Şimdi Petrus 2.5 yaşında, çok sağlıklı ve yakışıklı bir erkek... Petrus evde yaşayan bir çocuk olduğu için, koşmaya ve oynamaya her daim ihtiyacının olduğu bir gerçek. Neredeyse her hafta sonu Topaz Kennels'da, kendi arkadaşlarıyla doyasıya oynuyor ve şehir hayatının kısıtlamalarından uzak, bol bol eğleniyor. Topaz Kennels bir yandan ikinci evimiz haline geldiğinden, şehir dışına çıkmamız gerektiğinde hiç tereddüt etmeden pansiyon bölümüne bırakabiliyoruz. Bütün köpek sahiplerine, sonsuz güvenle tavsiye edebileceğim bir kompleks...
Pelin Turgut
Lili
Kuzenim, Luce isimli pug cinsi köpeğine Topaz Kennels vasıtası sahip oldu ve çiftlikten övgü ile bahsetti. Bunun üzerine Altuğ Beyle görüşmemize istinaden yine aynı türden olan Lili’mizi 10 Haziran 2012 Tarihinde gördük ve daha ilk görüşte onu çok sevdim. İki günlük eğitim ve kontrol sürecinden sonra gayet sağlıklı bir şekilde teslim aldık. Gerek kavuşma gerek eğitim ve hemen her konu için arayıp nitelikli bilgi alabildiğim Altuğ Bey başta olmak üzere Topaz takımına tüm destekleri için teşekkür ediyorum.
Rüya Bizde
Ceku
Topaz Kennels ile bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Daha ilk andan itibaren güler yüzlü ve misafirperver yaklaşımları beni çok etkiledi. Köpeğim Ceku'yu birkaç kere başka pansiyonlara ve çiftliklere bırakmak zorunda kalmıştım ancak her seferinde hastalıkla uğraşmak zorunda kaldım. Topaz Kennels'a Ceku’yu bıraktığım zamanlarda ise asla böyle durumlarla karşılaşmadım. Hatta oraya her gittiğimizde Ceku o kadar mutlu oluyor ki sevinçten çalışanların üzerilerine atlıyor. Bugüne kadarki özverili hizmetlerinden dolayı tüm Topaz Kennels çalışanlarına teşekkür ederim. İyi ki sizi tanımışım.
Tayfun Bayram
Alvin
Alvin ve ben bundan 3 ay önce tanıştık. Çiftlikleri gezerken Topaz’a geldim ve onlar sayesinde oğlumla tanıştım amaçları körü körüne sadece para kazanmak odaklı olmayan bu şeker insanlarla tanıştım benim Alvin’e iyi bakabileceğime karar verene kadar konuştuk ve oğluma kavuştum. Altuğ bey, Mehmet bey ve de Aslı hem onlar gibi dostlar kazandım hem de çok tatlı bir oğlum oldu çok teşekkür ediyorum.
Zeynep Burhan
Ricky
Kendi hayatımı bile seve seve teslim edeceğim 16 senedir varlıklarıyla beni ve ailemizi mutlu eden sevgili Topaz Kennels ailesine çok teşekkür ediyorum. Her zaman olun ki bizde sayenizde hem güvende hem de mutlu olalım. SİZİ ÇOK SEVİYORUZ İYİKİ VARSINIZ
Alev & Sarp Türksever
Daisy
Söze nerden başlayım bilemiyorum. Sevgili Topaz Kennel ailesi, siz benim için artık ikinci evim gibi oldunuz. Evcil hayvan sahibi olmak özellikle de bir köpek sahibi olmak büyük sorumluluk ve özveri istiyor. Yeri geldiğinde artık canınızdan bir parça olan canlıyı 2. bir yere ve kişilere emanet etmek ne kadar zor tahmin edersiniz. Topaz Kennel ile biz bu şekilde tanıştık ve daha sonrası gözüm kapalı bir şekilde kızımı "tatiline" bırakıp gidebiliyorum. Daisy için orası bir pansiyon ya da eğitim aldığı okul değil, gerçekten çok mutlu olduğu ve eğlendiği tatil yeri:) Benim içinde Topaz Kennel ailesi zaten eğitmenlerden, veterinerinden, çalışanlarından ya da patronlarından ibaret değil. Oradaki her insan bana hem abi hem dost hem aile gibiler.. Sizinle karşılaştığımız için çok şanslıyız. Hiçbir zaman çizginizi ve bu sıcaklığınızı kaybetmeyin. Sizi seviyoruz..
Benan Altınsoy
Jack & Arthur
Öncelikle koca oğlumuz "Jack" in ikinci ailesi oldular. Her sıkıntımızda daima yanımızda bizlerden biri olarak hissettirdiler kendilerini. Jack'in çekinmeden kapısından içeriye girdiği tek veteriner kliniğiydi. Özgürce koşturup, oynayıp yeni arkadaşlar edilebileceği ve kendini evindeymiş gibi özgür hissedebileceği bir ortamı olmuş oldu. "Arthur" ailemize katıldığında ise en az bizim kadar sevindiler. Topaz Kennel ile tanıştığımızdan beri kocaman, mutlu bir aileyiz biz :) Onlar hem doktor, hem eğitmen,hem oyun arkadaşı, hem abla hem abi... Oğullarımızla birlikte, Topaz Kennel'a her zaman yanımızda oldukları için teşekkür ederiz... Selamlar
Deniz & Funda Tunakan
Terra
Sevgili Topaz' lılar, Sizlerle yaklaşık iki yıldır birlikteyiz. Başka hiçbir yerde görmediğim ilgi, bilgi, itina ve yakınlığı sizde gördüm. Köpeğimin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz ve anında, hem de büyük sevgi ile karşıladınız. Öyle ki sizin o güzelim tabiat içinde yer alan çiftliğinize gelmek hem benim hem de Terra için çok büyük bir zevk halini aldı. Çardağın altında, köpeklerin mutlu oyunlarını seyrederken yaptığımız sohbetlerin keyfine doyulmuyor. Hani vaktim daha bol olsa gelip çiftliğinizde gönüllü çalışacağım. Terra' dan aldığım haberlere göre de durum böyle. Abarttı demeyin :)) ama köpeğin sizde uzun süre kaldıktan sonraki görünüşü, fiziği, sizlere karşı gösterdiği sevgi bana çok şey söylüyor. Bütün bunlar için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Umarım uzun yıllar tecrübe ve itinalı bakımınızdan istifade etmemiz mümkün olur. Çok sevgiler,
Faruk Orhon
Marley
Sevgili Topaz Ailesi, Sizinle tanıştığımız günü dün gibi hatırlıyoruz. Bize hiç sıkılmadan, tüm detaylarıyla bir köpek sahiplenmenin iyi taraflarını ve zor taraflarını anlattınız. Sonra Golden Retriever cinsi olan Limonunuz, Marley’i dünyaya getirdi. İyi ki bizi dünyalar güzeli Marley’imizle kavuşturdunuz. Her ne sorun yaşarsak yaşayalım hemen bir yol gösterdiniz, emek verdiniz. Tatile gideceğimiz zaman, gözümüz arkada kalmadan Marley’i size bırakabiliyoruz. Siz kocaman, koca yürekli bir ailesiniz. İyi ki varsınız ve iyi ki bizi ailenize kattınız.
Jasmin & Altuğ Sezgiç
Wolf & Tarçın
Alman çoban köpeğimiz Wolf ve samur kedimiz Tarçın ı himayemiz altına almamız 2014 yılının ekim ayına tekamül etmekteydi. İki şirin yavru bize 2 aylıkken geldi ve bizim Topaz Kennels günlerimiz başladı... Bu iki yavruya aynı anda bakmak, her türlü ihtiyaçlarında nasıl davranacağımızı bilmek doğrultusunda Topaz ailesi bize ciddi anlamda destek verdiler. Bu kurumda biz Kaya ailesini en çok etkileyen pozitif unsur çalışanların sıcak ve samimi olması ile bulundukları meskenin hijyenik açıdan mükemmel olmasıydı. 15 aylık Topaz geçmişimizde bizim ufaklıklarla ilgili ekstra en ufak bir negatif durum ortaya çıkmadı Wolf un almış olduğu eğitim son derece başarılı geçti, kar kış demeden herhangi bir ters durumda acil ekip arkadaşları hemen müdahale ettiler. Sözün özü bizim için çok önemli olan bu varlıklara çok iyi baktılar bakmaya da devam ediyorlar. Bu arada köpeklerimiz için otel hizmeti son derece başarılı. Biz gönül rahatlığı ile yakın çevremize Topaz Kennels şiddetle tavsiye ediyoruz.
Polat & Aysun Kaya